Ratownicy Medyczni w przedszkolu

W dniu dzisiejszym odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z ratownikami medycznymi.

Celem zajęć przeprowadzonych przez Ratowników Medycznych było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Na samym początku Ratownicy pokazali dzieciom jak wygląda karetka pogotowia, strój, w którym pracują na co dzień, wyjaśnili również na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.


Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy, uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej, a także w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Również utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i wspaniałą i pouczającą lekcję pierwszej pomocy.

Skip to content

Informacje o dostępności architektocznej oraz cyfrowej Naszego Przedszkola, znajdą Państwo w poniższych plikach:

Deklaracja dostępności
Raport o stanie dostępności podmiotu publicznego
Dostępność architektoniczna