Dania regionalne

JAK PYZA PRZEDSZKOLAKOM REGION MAZOWIECKI POKAZAŁA
W drugiej dekadzie XXI wieku, w dobie komputerów i dominacji mediów masowych, emigracji zarobkowej głównie młodych ludzi bardzo ważne staje się wychowanie dzieci w duchu patriotyzmu. Zaszczepienie miłości do kraju, w którym żyjemy, pokazywanie jego piękna, zapoznanie z folklorem, legendami, zabytkami jest moralnym obowiązkiem każdego nauczyciela. By kształtować osobowość młodego Polaka znającego wartość swojego narodu należy zaczynać ten proces już w wieku przedszkolnym. Pamiętać należy, że „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. W pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym duże możliwości w tym zakresie daje szeroko pojęta zabawa w teatr, połączona z poznawaniem legend, wierszy itp. W naszym przedszkolu 28 marca przewodniczką po regionie Mazowieckim została bohaterka poematu przygodowo –krajoznawczego Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach” Dzieci miały możliwość zobaczenia sposobu przygotowania regionalnego dania oraz skosztowania podczas obiadu.

Mazowiecka gospodyni w wielkiej misie ciasto czyni.
Zaczyniła, rozrobiła,
z ciasta-pyzy utoczyła.
Rozpaliła drewka suche ,
a wiatr psotnik w komin dmucha:
Pyz gotują pełen gar!
Zaraz w garze zrobię czar!”

Grupa Pluszowe Misie

Skip to content

Informacje o dostępności architektocznej oraz cyfrowej Naszego Przedszkola, znajdą Państwo w poniższych plikach:

Deklaracja dostępności
Raport o stanie dostępności podmiotu publicznego
Dostępność architektoniczna